Загальна інформація про індуктивних, оптичних, ємнісних, ультразвукових, датчиках. Розібраний принцип роботи датчиків кутових і лінійних переміщень. Абсолютний та Інкрементальний (Інкрементальний) тип вимірювання.

Часто зустрічаються види кінцевиків-це індуктивні, ємнісні, магнітні, механічні та хвильові, ультразвукові та мікрохвильові датчики. Індуктивні датчики. Індуктивні датчики реагують тільки на метал. Випускаються форми датчиків дуже різні. Найбільш часто зустрічається – циліндрична з різьбленням на корпусі для кріплення за допомогою гайок. До речі, під ці гайки рекомендується підкладати пружинні шайби для збереження настройки на тривалий період. Дальність спрацьовування зазвичай еквівалентно діаметру датчика. Також є варіанти щілинного виконання. Фізика роботи датчика наступна: генератор створює електромагнітне поле на активній поверхні. При піднесенні металу амплітуда індуктивного поля зменшується при малих значеннях тригер видає

Детальніше про безконтактних індуктивних вимикачах. А саме про відстань спрацьовування: від чого залежить і на що впливає, гарантований інтервал спрацьовування, відмінність «вбудованих» врівень від «невбудованих» врівень датчиків. Розповімо про бічну чутливості датчиків. Необхідно сказати, що це найважливіша характеристика датчика. Визначення відстані спрацьовування дано у відповідних ГОСТах міжнародних стандартів. У цих документах відстані спрацьовування присвячений цілий розділ. Але необхідно знати дві характеристики: перша – це номінальна відстань спрацьовування – це базова величина, що служить для розрахунку всіх інших величин для підбору датчика. Друга характеристика найбільш практична - це робоча відстань або гарантований інтервал. За ГОСТом він становить від нуля до 0,81 номінального відстані спрацьовування. Звертаємо увагу, що деякі виробники вказують більш низьке значення робочого інтервалу, ніж належить за стандартом, тим самим можуть ввести споживача в оману. На практиці відстань спрацьовування вибирається або закладається при конструюванні обладнання. При цьому враховуються зазори точності виготовлення окремих вузлів і конструктивні особливості тих частин обладнання, положення яких необхідно контролювати. Надалі від відстані спрацьовування залежить розмір датчика. У індуктивних датчиків чим більше відстань спрацьовування, тим більше розмір. ПГ Сенсор виробляє індуктивні датчики різних розмірів від корпусу з різьбленням М08 до датчиків в прямокутному корпусі 80*80 мм. Такий розкид розмірів пов'язаний з тим, що відстань спрацьовування безпосередньо залежить від діаметра чутливого елемента котушки. Котушка феритової чашки для датчика з різьбленням М08 і котушка для датчика 80 * 80мм візуально можна порівняти по малюнку.

Феритова чаша необхідна для надання певної форми магнітному полю і екранування від бічних впливів.

Далі котушка феритової чашки разом з рештою електронікою поміщаються в корпус. Найпоширеніший тип корпусу циліндричний металевий з різьбленням. Наступний важливий фактор після розміру, що впливають на відстань спрацьовування, - це приналежність датчика до однієї з двох груп. Перша-це невстраіваемий врівень. У даних датчиків, якщо вони в металевому корпусі, котушка конструктивно винесена від корпусу на деяку відстань. За рахунок цього можна отримати більшу відстань спрацьовування, однак при цьому у датчика з'являється бічна чутливість і при наближенні збоку металевих предметів у нього змінюється – зазвичай збільшується відстань спрацьовування з торця аж до повного включення. Друга група-це вбудований врівень. Котушка в таких датчиках екранована з боків металевим екраном якщо корпус пластмасовий. У випадку з металевим корпусом роль екрану виконує сам корпус, всередину якого занурений чутливий елемент. Перевагою такої конструкції є підвищена механічна міцність, а також практично відсутня бічна чутливість, що дозволяє монтувати їх в метал «врівень» з чутливою поверхнею без змін відстані спрацьовування. Однак відстань спрацьовування в порівнянні з першою групою у таких датчиків менше. Обидві ці групи при раціональному і правильному застосуванні дають ефект.

У наступній статті розповімо докладніше про підключення, налаштування і роботі датчика швидкості на робочому столі. Дивіться наші відео на каналі https://www.youtube.com/channel/UCDNe1lspUCYDB65nTrAC_MA?view_as=subscriber

Часті питання про безконтактні датчики в цілому і про нашу продукцію, ми намагаємося висвітлити на нашому каналі.