Визначення переміщення деталей обладнання і транспортних систем в харчовому виробництві

При необхідності визначити не тільки наявність об'єкта в зоні чутливості датчика, а й визначити вектор його руху, швидкість, відстань до нього, характер поверхні, застосовуються індуктивні перетворювачі переміщення серій ISAB (вбудовуються) і ISAN (невстраіваемий), виготовлені з нержавіючої сталі корпуса. 


Використання датчиків з аналоговою схемою в вихідному каскаді, індуктивних перетворювачів переміщення (ІПП) вирішує перераховані завдання.



Постійно знімається з чутливою поверхні сигнал несе інформацію про просторово-часові зміни, що відбуваються з контрольованим об'єктом. Після проходження через детектор і підсилювач з сигналу можна виділити інформаційну складову і подати її на спеціальний пристрій або прилад для наочного відображення.

При виборі аналогового датчика враховують такі важливі технічні характеристики як робочий зазор, лінійна зона робочого зазору і лінійність. Робочий зазор показує мінімальне і максимальне відстань від об'єкта впливу до чутливої поверхні датчика. Для різних видів аналогових датчиків він може становити від 0,8 мм до 30 мм при ширині чутливої зони від 4,2 мм до 25 мм. В її межах існує ділянка, де залежність величини вихідного сигналу (Iвих або U вих) від відстані контрольованого об'єкта до чутливої поверхні датчика пропорційна. Його називають лінійної зоною робочого зазору.

«Якість» лінійної зони, тобто ступінь відхилення її від прямої, враховується показником «лінійність». Він становить 3-5%, чим нижче значення, тим точніше залежність.
Сфера застосування індуктивних перетворювачів переміщення досить обширна, наприклад в системах позиціонування середнього ступеня точності, для сортування, вимірювання товщини, при визначенні нерівності поверхні, в пристроях автоматичної підтримки натягу проводів, тросів і стрічок. При одночасному використанні двох аналогових датчиків можна будувати ефективні системи позиціонування і центрування.

Індуктивні перетворювачі переміщень




Контроль і вимір кута нахилу робочого органу конвеєра в харчовому виробництві



У харчовому виробництві для контролю положення поворотних механізмів можуть застосовуватися датчики кута нахилу (інклінометри). Основу датчиків складає двовісний акселерометр, створений за технологією MEMS (мікроелектромеханічна система).

Вихідний сигнал інклінометров - струм або напруга, пропорційні куту нахилу. Кутах відхилення по кожній із осей -90 ... 0 ... 90 відповідають струми на виходах 4мА ... 12мА ... 20мА. або напруга 0,5 В ... 2,5 В ... 4,5 В.
Інклінометри можуть застосовуватися як автономно, так і в складі систем автоматичної стабілізації становища промислового обладнання. Датчики кута нахилу прості в установці. Корпус датчиків розроблений для кріплення на зовнішній поверхні пристроїв і механізмів. Датчики мають ступінь захисту від зовнішніх факторів IP67 і можуть витримувати вібраційні навантаження.

 Інклінометри - датчики кута нахилу





Облік продукції в харчовому виробництві шляхом формування спрямованого випромінювання


Підрахунок кількості спрацьовувань механізмів, кількості продукції на транспортері, сумарної кількості виробів і відстані їх переміщення: всі ці завдання вирішуються за допомогою оптичних датчиків серій OV, OL, OX, OPR.
Серія Принцип дії
OV Дифузний: відбиття від об'єкта
OL Датчики виявлення прозорих об'єктів
OX Ретрорефлекторний: відбиття від световозвращателей
OPR Ретрорефлекторний з поляризацією: відбиття від световозвращателей

Принцип дії оптичних датчиків у вирішенні завдання обліку продукції



Оптичні датчики в корпусі з нержавіючої сталі



Аварійні тросові вимикачі


Аварійний тросовий вимикач (АТВ) служить для блокування пуску і екстреного зупинки конвеєрних приводів з будь-якого місця технологічних ліній конвеєрного транспорту в разі виникнення аварійної ситуації. Також АТВ можна використовувати для контролю несанкціонованого розкриття огорож, а також в місцях, де неможливо застосувати захисні механічні огорожі.




Контроль швидкості обертання барабана конвеєра в харчовому виробництві


Для запобігання аварійних ситуацій необхідний безперервний контроль мінімальну швидкість обертання барабана конвеєра. Для автоматизованого вирішення цього завдання застосовуються датчики мінімальної швидкості.


Принцип дії датчиків мінімальної швидкості

Датчик контролю мінімальної швидкості є безконтактним індуктивним вимикачем з вбудованою схемою контролю частоти імпульсів впливу керуючого об'єкта на цей датчик.
Керуючим об'єктом можуть бути зуби шестерень, лопаті, металеві виступи. Обертовий об'єкт, який необхідно контролювати, впливає на чутливу поверхню датчика, або поєднаний із ним металевий об'єкт з частотою, відповідну частоті обертання. Схема контролю порівнює частоту впливу з встановленої порогової частотою. При зниженні частоти впливу нижче встановленої датчик відключає навантаження, підключену до нормально розімкненим контакту (NO), і включає навантаження, підключену до нормально замкнутому контакту (NC). 

Необхідне значення мінімальної частоти встановлюється за допомогою підлаштування резистора.

Датчик забезпечує затримку при первісному включенні, необхідну для розгону механізму після подачі живлення і досягнення заданої частоти проходження імпульсів впливу. Величина затримки або постійна і дорівнює tВКЛ. = 9 + 2c, або налаштовується підлаштування резистором в діапазоні 5 ... 30с.
Індуктивні датчики контролю мінімальної швидкості серії IV